Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

To wydarzenie dla osób związanych z ratownictwem organizowane we współpracy pomiędzy Politechniką Morską, a Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Uczestnicy zyskają, aż 13 punktów edukacyjnych oraz certyfikaty.

Już tylko 7 dni dzieli nas od rozpoczęcia dwudniowej konferencji EMS-SAR 2023. Jak mówią sami organizatorzy to wydarzenie wyjątkowe, bo po raz pierwszy w jednym czasie i miejscu spotkają się różne służby, marynarze, pracownicy sektora offshore, studenci i naukowcy, by wspólnie zdobywać wiedzę i umiejętności, które pomogą im w ratowaniu ludzkiego życia.

Honorowe patronaty

Konferencji przyznano wiele honorowych patronatów w tym m.in. Politechniki Morskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, dyrektorów Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Program w skrócie

Pierwszy dzień czyli 2 czerwca będzie złożony z zajęć teoretycznych, które poprowadzą zaproszeni prelegenci. Kolejny czyli 3 czerwca to praktyka w Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC.
Przewidywanymi tematami konferencji będą m.in.:
  • Zaopatrywanie ran i urazów w warunkach morskich
  • ratownictwo i ewakuacja z przestrzeni zamkniętych
  • ratownictwo i samoratownictwo w sektorze turbin wiatrowych,
  • ćwiczenia Crew Transfer Vessel (CTV) oraz Triage w wirtualnej rzeczywistości,
  • bLS w warunkach przetrwania na morzu,
  • pierwsza pomoc podczas alarmu opuszczenia statku.
Uczestnicy zgodnie z Rozp. Ministra Zdrowia z dn. 13 grudnia 2019 w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych, otrzymają 13 punktów edukacyjnych. Dostaną również certyfikaty. Program Konferencji został zaakceptowany przez Konsultanta Wojewódzkiego Medycyny Ratunkowej dr n. med. Grzegorza Wita Jagielskiego.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę