Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Szczecińskie uczelnie silnie zaangażowane w rozwój edukacji oraz działalność naukowo-badawczą podpisały list zapewniający wzajemne wsparcie i współpracę.

Podczas uroczystości, w Sali Senatu, w siedzibie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechnikę Morską reprezentował JM Rektor dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka prof. PM. W imieniu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, podpis na dokumencie złożył JM Rektor prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński. W uroczystości uczestniczyła również Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz.

Wspólne kształcenie ratowników dla sektora offshore

JM Rektor Wojciech Ślączka, w swoim przemówieniu, podkreślał, że podpisanie listu intencyjnego jest uhonorowaniem wieloletniej współpracy obu uczelni oraz działaniem podjętym w trosce o jak najlepsze wyedukowanie studentów:

 Politechnika kształci ratowników morskich natomiast Pomorski Uniwersytet ratowników medycznych. Naturalnym etapem rozwoju naszej współpracy jest zatem zintegrowanie wspólnych działań w celu wykształcenia młodzieży na jak najwyższym poziomie.

Nowy obszar współpracy 

JM Rektor Bogusław Machaliński wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę i podkreślił jak ważne jest budowanie wspólnych wartości dla młodzieży:

 Inaugurujemy dziś nowy obszar współpracy z Politechniką Morską. Jednocześnie bardzo cieszymy się, że doświadczeni dydaktycy Politechniki będą uczestniczyć w kształceniu studentów. Zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości kształcenia naszych przyszłych absolwentów.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę