Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Najnowsze trendy i współpraca nauki z biznesem – to dwa zagadnienia, które trafnie podsumowują naszą relację z nowym partnerem: Windhunter Academy.

Wynikiem naszego spotkania są m.in. międzynarodowy konkurs dla młodzieży i studentów oraz doktorantów, a także - co istotne - nowy kierunek studiów związany z morską energetyką wiatrową. 16 listopada w Sali Tradycji Akademii Morskiej w Szczecinie podpisaliśmy umowę o ramowej współpracy ze spółką Windhunter Academy – sygnatariuszami porozumienia byli Prezes zarządu spółki – Rafał Kramek oraz JM Rektor AMS, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Windhunter website screen PL

Jaki jest kolejny krok?

Dalsze rozwijanie współpracy w zakresie nowych projektów i ich wdrażanie, uzgadnianie i kreowanie tematów prac badawczych i rozwojowych: tak, by były jak najlepiej dopasowane do realnych potrzeb rynku.

– Ważnym dla nas elementem będzie też współpraca w zakresie organizowania i prowadzenia szkoleń dla branży energetyki wiatrowej, w szczególności wg standardów Global Wind Organisation i OPITO – podkreślał podczas spotkania JM Rektor.

- Dziękujemy Akademii Morskiej w Szczecinie za chęć współpracy i zaufanie – mówił prezes Rafał Kramek. – Dla nas to ważny krok w rozwoju działalności firmy, cieszymy się na wspólne projekty – dodał.

Nowe laboratorium

Tym, co docenią nasi studenci jest nacisk na przygotowanie absolwentów do świadomego planowania drogi zawodowej. Jednym z nadchodzących wspólnych projektów jest też powstanie laboratorium siłowni wiatrowej, które znacznie wzbogaci ofertę nowego kierunku uczelni: inżynierii przemysłowej i morskich elektrowni wiatrowych na Wydziale Mechanicznym.

– Realnej wielkości turbina zostanie zainstalowana na Wydziale Mechanicznym, przy ul. Willowej – podkreśla dr hab. inż. Artur Bejger, prof. AMS, prorektor ds. nauki. – To tam będą się w niedalekiej przyszłości odbywać szkolenia kadr dla branży energetyki wiatrowej – dodaje. Jednocześnie, prognozując, że absolwenci nowego kierunku będą mieli 100% pewność znalezienia pracy od razu po studiach.

- Branża się rozwija, a wspólnie z Akademią Morską będziemy prowadzić szkolenia, by zaspokoić zapotrzebowanie na pracowników – tłumaczy Karolina Jastrzębska, dyrektor zarządzający Windhunter Academy.

Absolwenci przyszłości

Nadążając za współczesnymi trendami, od lat rozwijamy w AMS kierunki badań i kształcenia dotyczące tematyki energetyki odnawialnej, w tym - od zeszłego roku: Morskiej Energetyki Wiatrowej. Ponieważ nasz rozwój opieramy w dużej mierze o doświadczenia przedstawicieli rynku oraz współpracę z biznesem – i tym razem nawiązaliśmy współpracę z partnerami, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą wesprzeć rozwój nauki, a którym zrewanżować możemy się właśnie: zapleczem badawczym, wspólnymi projektami i absolwentami, którzy w ciągu kilku lat wesprą branżowy rynek swoimi siłami.

Windhunter Academy jest częścią grupy Windhunter. Firma Windhunter Academy powstała w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie rozwija swoje usługi szkoleniowe. Firma organizuje szkolenia na najwyższym poziomie(!), aby ich adepci czuli się świadomi i bezpieczni podczas wykonywania swojej pracy. Windhunter Academy jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, który przeszedł audyt i rozpoczął szkolenia Global Wind Organisation.
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę