Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

W ramach nagrody dodatkowej laureaci konkursu MEWy - Trendy i Wizje Rozwojowe Morskich Elektrowni Wiatrowych wypłynęli na wody Bałtyku, aby na własne oczy zobaczyć morską farmę wiatrową.

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody przyznane

3 edycja konkursu MEWy 2023 PM wystartowała w grudniu ubiegłego roku. Z setek prac, nadesłanych przez uczniów oraz studentów z całej Polski, komisja konkursowa wytypowała 10 najlepszych. Kolejnym etapem była ustna prezentacja - w przypadku uczniów w języku polskim lub angielskim, wśród studentów i doktorantów obowiązywał język angielski. Na gali rozdania nagród, która odbyła się w ramach XIV Konferencji Odnawialne Źródła Energii Szansą Zrównoważonego Rozwoju, w Netto Arenie pojawiło się 11 laureatów konkursu MEWy 2023 wraz z bliskimi. 
Od początku istnienia konkursu oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych istnieje możliwość wzięcia udziału w unikatowej wycieczce na bałtycką farmę wiatrową. Fundatorem wycieczki był nasz partner RWE Renewables Poland sp. z o.o.

Niezapomniana przygoda

W tegorocznym wyjeździe wzięli udział laureaci pierwszego oraz drugiego miejsca w kategorii studenci i doktoranci.

Dwoje uczestników wycieczki na rufie statku z widokiem na farmę wiatrową Arkona w tle
Dwoje uczestników wycieczki na rufie statku z widokiem na farmę wiatrową Arkona w tle
Wraz z nimi morską farmę wiatrową Arkona odwiedził Dziekan Wydziału Mechanicznego PM Jaromir Mysłowski oraz Prodziekan WM ds. Kształcenia Jan Drzewieniecki. Towarzyszyli im również pracownicy firmy RWE Renewables Poland, którzy oprowadzili zwiedzających po obiekcie i czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę