Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Konkurs MEWy O konkursie MEWy

Spis treści


MEWy 2023 studenci i uczniowie plakat
 

Właśnie ruszyła III edycja konkursu! 

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już trzeciej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.

Konkurs kierujemy do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz doktorantów. Prace można zgłaszać do 19 lutego 2023 roku. 

Jakie nagrody czekają na uczestników Konkursu?

Dla uczniów:
1. miejsce 🥇 - 2 smartfony OPPO Reno 7 lite 5G 8/128 GB, głośnik JBL GO3, gadżety PM,
2. miejsce 🥈 - smartwatch Huawei Watch GT3 Pro46 mm Sport, głośnik JBL GO3, gadżety PM,
3. miejsce 🥉 - słuchawki Samsung Galaxy Buds2, gadżety PM.

Dla studentów i doktorantów - łączna suma nagród 14 000 zł!
1. miejsce 🥇- 8000 zł, gadżety PM,
2. miejsce 🥈 - 4000 zł, gadżety PM,
3. miejsce 🥉 - 2000 zł, gadżety PM.

Wśród nagród także:
👉 Szczegóły w regulaminie Konkursu       👉 Aneks do regulaminu Konkursu MEWy 2023

Jaki jest cel konkursu?

Każdy pomysł jest istotny, każdego jesteśmy ciekawi. MEWy to autorski projekt Politechniki (dawniej Akademii) Morskiej w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, którego celem jest popularyzacja tematyki pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz pobudzenie wyobraźni uczestników i odbiorców Konkursu. Aspekt wizjonerski Konkursu stał się jego znakiem rozpoznawczym, a kreatywność, wszechstronna wiedza i aktywność uczestników są wizytówką projektu. 

To konkurs o zasięgu międzynarodowym, czekamy na prezentację nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań usprawniających i zwiększających efektywność w pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł.

Jak należy rozumieć zadanie konkursowe?

Uczestnicy muszą w zrozumiały sposób przedstawić swoje spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i pozostałych sposobów pozyskiwania "zielonej energii". Do problemu można podejść w dowolny sposób: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych i fotowoltaicznych przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza. Jak niewielkimi nakładami zaprzęgnąć do produkcji energii elektrycznej wiatr, cieki i zbiorniki wodne, światło?

Jakie są szanse, a jakie zagrożenia, płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie!

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy indywidualnie lub zespołowo opracować prezentację (max. 10 slajdów lub 10 minut) i przesłać ją na adres: konkurs@pm.szczecin.pl do 19 lutego 2023 r. Do drugiego etapu – fazy prezentacji (online) pomysłu przed komisją – zakwalifikowanych zostanie 10 pomysłów. Kolejnym zadaniem będzie zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań i wyobrażeń związanych z rozwojem i wykorzystaniem morskich farm wiatrowych lub innych odnawialnych źródeł energii. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach 22 lutego – 8 marca 2023 roku. Ogłoszenie wyników 🏆🏆🏆 nastąpi 13 marca 2023 roku.

Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację pomysłu w języku angielskim.

👇👇👇👇
Zwycięzcy drugiej edycji konkursu MEWy

Dodatkowa - niezwykła nagroda!

Jedną z nagród ufundowaną przez RWE Renewables Poland Sp. z o.o. jest wycieczka na bałtycką farmę wiatrową Arkona, tak wyglądała na zdjęciach laureata pierwszej edycji konkursu MEWy - Jakuba Kutyły stacja farmy wiatrowej i turbiny wiatrowe Arkona na Morzu Bałtyckim
Turbiny na farmie wiatrowej Arkona na Morzu Bałtyckim
Turbiny na farmie wiatrowej Arkona na Morzu Bałtyckim
Autor: mkulawiak

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę