Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo Politechnika Morska w Szczecinie

Unia Europejska

Konkurs MEWy O konkursie MEWy

Konkurs MEWy 2024 grafika

Spis treści

Właśnie ruszyła IV edycja konkursu! 

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już czwartej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.

Konkurs kierujemy do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz doktorantów. Prace można zgłaszać do 23 lutego 2024 roku. 

Jakie nagrody czekają na uczestników Konkursu?

Dla studentów i doktorantów - łączna suma nagród 10000 złotych.
1. miejsce 🥇 - nagroda finansowa 5000 złotych, gadżety PM
2. miejsce 🥈 - nagroda finansowa 3000 złotych, gadżety PM
3. miejsce 🥉 - nagroda finansowa 2000 złotych, gadżety PM

Dla uczniów:
1. miejsce 🥇 - nagroda rzeczowa (smartfon) ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie, gadżety PM
2. miejsce 🥈 - nagroda rzeczowa (smartwatch) ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie,, gadżety PM
3. miejsce 🥉 - nagroda rzeczowa (słuchawki bezprzewodowe) ufundowana przez Województwo Zachodniopomorskie, gadżety PM

Plus gadżety Województwa Zachodniopomorskiego (słuchawki bezprzewodowe) ufundowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego (szczegóły w pkt. 4).
Każde zwycięskie miejsce (I-III) otrzyma także statuetkę okolicznościową.

Wśród nagród w kategorii studentów i doktorantów także: Dodatkowo dla uczestników ze szkół ponadpodstawowych za zajęcie pierwszych 10 miejsc, oprócz nagród rzeczowych Laureat otrzyma „wirtualny indeks” na dowolny wybrany kierunek studiów na Politechnice Morskiej w Szczecinie (informacje na temat warunków przyjęcia na PM określa załącznik Warunki, tryby...  >> zobacz Pliki do pobrania).

👉 Szczegóły w regulaminie Konkursu

PARTNERZY tegorocznej edycji Konkursu MEWy

Jaki jest cel konkursu?

Każdy pomysł jest istotny, każdego jesteśmy ciekawi. MEWy to autorski projekt Politechniki (dawniej Akademii) Morskiej w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, którego celem jest popularyzacja tematyki pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz pobudzenie wyobraźni uczestników i odbiorców Konkursu. Aspekt wizjonerski Konkursu stał się jego znakiem rozpoznawczym, a kreatywność, wszechstronna wiedza i aktywność uczestników są wizytówką projektu. 

To konkurs o zasięgu międzynarodowym, czekamy na prezentację nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań usprawniających i zwiększających efektywność w pozyskiwaniu energii z morskich farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł.

Jak należy rozumieć zadanie konkursowe?

Uczestnicy muszą w zrozumiały sposób przedstawić swoje spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i pozostałych sposobów pozyskiwania "zielonej energii". Do problemu można podejść w dowolny sposób: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych i fotowoltaicznych przez ich działanie i eksploatację, po problemy informatyczne, ekologiczne, z zakresu mechaniki, automatyki, diagnostyki czy nawet szeroko rozumianej biologii morza. Jak niewielkimi nakładami zaprzęgnąć do produkcji energii elektrycznej wiatr, cieki i zbiorniki wodne, światło?

Jakie są szanse, a jakie zagrożenia, płynące z wykorzystania morskich farm wiatrowych do produkcji energii? Być może masz przełomową myśl, jak zniwelować złe, a wykorzystać dobre strony wytwarzania energii z wiatru. Jeśli w tych tematach jakakolwiek myśl świta Ci w głowie – to konkurs właśnie dla Ciebie!

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy indywidualnie lub zespołowo opracować prezentację (max. 10 slajdów lub 10 minut) i przesłać ją razem z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mailowy: konkurs@pm.szczecin.pl do 23 lutego 2024 r. Do drugiego etapu – fazy prezentacji (online) pomysłu przed komisją – zakwalifikowanych zostanie 10 pomysłów. Kolejnym zadaniem będzie zaprezentowanie nawet najbardziej futurystycznych rozwiązań i wyobrażeń związanych z rozwojem i wykorzystaniem morskich farm wiatrowych lub innych odnawialnych źródeł energii. Oryginał karty zgłoszeniowej należy dosłać na adres: Politechnika Morska w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 1-2, 70-500 Szczecin. Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach 26 lutego – 8 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników 🏆🏆🏆 nastąpi 14 marca 2024 roku.

Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), studenci i doktoranci muszą przygotować prezentację pomysłu w języku angielskim.

👇👇👇👇 konkurs MEWy 2024 - grafika​​​​​​​
Autor: mkulawiak

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę